geoPRODUCT

Informacje

Ocena
5
Average: 5 (1 vote)
Lokalizacja
Cała Polska
Telefon
+48 61 2870 909

Nawierzchnia wodoprzepuszczalna – biologicznie czynna geoSYSTEM

Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy chodnikach nie zawsze muszą być wykonane z betonu czy asfaltu. Jest to rozwiązanie zarówno nieestetyczne, drogie oraz niepraktyczne.

Innowacyjne i przyjazne środowisku ażurowe płyty z tworzywa to produkt, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych umocnień i stanowi optymalne połączenie trwałości i wytrzymałości z zachowaniem naturalnych walorów zagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że taka powierzchnia klasyfikowana jest jako biologicznie czynna, ma również tę zaletę, że nie trzeba od niej płacić podatku od wód opadowych.

Najwyższe wymagania pod względem wytrzymałości zagospodarowanej powierzchni (350 ton/m²) spełnia kratka geoSYSTEM G5max i G4 max z wypełnieniem trawą, która pozwala zachować naturalny charakter terenu. Dlatego też znajduje ona zastosowanie na lotniskach/lądowiskach, drogach pożarowych i dojazdowych, parkingach trawiastych, poboczach dróg, placach manewrowych, campingach czy torowiskach tramwajowych. Możliwość uzyskania terenu biologicznie czynnego, a tym samym wolnego od opłaty z tytułu odprowadzania wód opadowych, w przypadku kratki G5 max wynosi 80%.

Uniwersalne zastosowanie dzięki możliwości wypełnienia trawą lub kruszywem ma kratka geoSYSTEM G4. Mniejsza wysokość ścianek pozwala ponadto na większą optymalizację zużycia kruszywa przy zachowaniu najwyższej wytrzymałości (250 ton/ m²). Możliwość uzyskania terenu biologicznie czynnego w przypadku tej kratki wynosi 85%. Szerokie możliwości wykorzystania ekokratki G4 obejmują nie tylko parkingi czy drogi, ale również wzmocnienia skarp, nasypów, rowy melioracyjne czy brzegi i dna stawów. Produkt sprawdzi się również na polach golfowych, campingach czy w stadninach koni.

Z kolei ekokratka geoSYSTEM G3, dzięki temu, że idealnie nadaje się do zastosowania kruszywa, szczególnie polecana jest na parkingi i wjazdy na posesje. Jej wytrzymałość wynosi 150 ton/ m².

Eko kratka geoSYSTEM to Polski produkt obecny na rynku 12 lat.

Galeria